„Słodkie Fiołki” – widowisko muzyczno-taneczne Podkarpacki Informator Kulturalny - PIK

Przejdź do treści

„Słodkie Fiołki” – widowisko muzyczno-taneczne

„Słodkie Fiołki” – widowisko muzyczno-taneczne, fot. Tomasz Beliński

W poniedziałkowe popołudnie (31 maja) Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprosiło mieszkańców Przemyśla na wiosenne, pełne słonecznych emocji, widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu zespołu wokalnego „Szarotki” z 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu, tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi oraz par tańca towarzyskiego z MDance Macieja Dudy.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK ponownie otworzyło się dla swoich widzów. "Uczyniliśmy to z ogromną przyjemnością. Pierwsze przedstawienie udało się zorganizować jeszcze w maju, co prawda ostatniego dnia tego miesiąca – ale jednak. Jest to ważne, ponieważ maj to miesiąc przebudzania się przyrody do życia, radości ze zwycięstwa wiosny nad boginią śmierci i zimy. W naszym przypadku – mamy nadzieję – zwycięstwa nad pandemią. Jest to więc znakomita okazja do obcowania z kulturą na żywo.

Jak można było się spodziewać, widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że na zamkowej scenie wystąpili co prawda jeszcze młodzi, lokalni artyści, ale już wysokiej rangi i z wieloma osiągnięciami na koncie.
 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński