28 lipca 2021 r. – Historyczno-artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim Podkarpacki Informator Kulturalny - PIK

Przejdź do treści

28 lipca 2021 r. – Historyczno-artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim

Historyczno-artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim, fot. T.Beliński

Kolejny dzień Historyczno-artystyczne wakacje na Zamku Kazimierzowskim  był wyjątkowo obfity w wakacyjne - lekkie, łatwe i przyjemne zajęcia.

Tym razem jednak było troszkę inaczej niż do tej pory. Tematyka tego dnia skierowana była na zagadnienia oscylujące – w przeważającej mierze - wokół szeroko rozumianej kultury.

Nie było zabaw, co wcale nie znaczy, że nie było zabawnie – było, bo kultura jest przecież także rozrywką, zwłaszcza wakacyjna. Zaraz po spektaklu, st. sierż. Emilia Bazan profilaktyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przeprowadziła bardzo pouczającą pogadankę o bezpieczeństwie na wakacjach i nie tylko.

Odbył się - również pouczający - historyczny spacer z przewodnikiem po zamkowych zakamarkach. Był to prawdziwy kalejdoskop wydarzeń historyczno-kulturalnych. Taki dzień nie mógł się rzecz jasna obyć bez nauki, ale nauki ukierunkowanej na zagadnienia kulturalne. W związku z tym, na zamkowej scenie przeprowadzony został szybki kurs tańca. Układu rytmicznych ruchów ciała uczył choreograf, który ze świetnymi efektami robi to od lat w Zespole Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Choć był to nieco inny półkolonijny dzień, to zakończył się tak jak wszystkie poprzednie – radością i uśmiechem na twarzach wakacjuszy.   

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński