„Festyn pod Platanem” – 23. Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych Podkarpacki Informator Kulturalny - PIK

Przejdź do treści

„Festyn pod Platanem” – 23. Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych

12.06.2022
Zarzecze, Plac obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu

Centrum Kultury w Zarzeczu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu zapraszają na Festyn pod Platanem” – 23. Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych.

Idea Przeglądu:

Zespoły śpiewacze spotykają się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonują pieśni zwyczajowe i obrzędowe, zmieniając przy tym każdego roku ich tematykę.

Ideą przeglądu jest promowanie regionalnego dziedzictwa, ukazanie jego bogactwa oraz upowszechnianie i kultywowanie ludowej tradycji wspólnego śpiewania pieśni zwyczajowych i obrzędowych.

Grupy Śpiewacze:

  1. Zespół DZIKOWIANIE ze Starego Dzikowa - Kierownik: Danuta Nieckarz
  2. Grupa Śpiewacza WYSZATYCZANIE z Wyszatyc - Kierownik: Czesława Myszak
  3. Zespół FORTE z Chłopic - Kierownik: Ewelina Kontek
  4. Zespół Śpiewaczy SĄSIEDZI z Białobrzegów - Kierownik: Marek Karp
  5. Zespół Śpiewaczy GRZĘSZCZANIE z Grzęski - Kierownik: Stanisława Mucha
  6. Zespół Śpiewaczy GRZĘSZCZANECZKI z Grzęski - Kierownik: Stanisława Mucha
  7. Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa - Kierownik: Bolesław Bluczak
  8. Stowarzyszenie-Zespół Pieśni Biesiadnej WIERZBIANIE z Wierzbnej - Kierownik: Jan Słoma
  9. Ludowy Zespół Śpiewaczy DOLANIE z Gniewczyny Trynieckiej - Kierownik: Zofia Sokół
  10. Zespół Śpiewaczy CANTUS z Gorliczyny - Kierownik: Maria Lis
  11. Zespół Śpiewaczy PANTALOWICZANIE z Pantalowic - Kierownik: Urszula Gładysz
  12. KGW Aktywni Razem w Wietlinie - Kierownik zespołu: Roman Jachyra
  13. Zespół Śpiewaczy KRZECZOWICZANKI z Krzeczowic - Kierownik: Wanda Wolano
  14. Zespół Śpiewaczy KŁOS II z Soniny - Kierownik: Sabina Bobowska
  15. Zespół Śpiewaczy BIESIADA z Tuczemp - Kierownik: Roman Jachyra
  16. Grupa Śpiewacza „Galicjanki z Roztocza” z Narola - Kierownik: Urszula Wielgosz
  17. Zespół śpiewaczy DĘBOWIANIE z Dębowa - Kierownik: Janina Ferenc
  18. Zespół Folklorystyczny PAWŁOSIOWIANIE z Pawłosiowa - Kierownik: Maria Maciałek
  19. Zespół Śpiewaczy STUDZIENCZANKI ze Studziana - Kierownik: Małgorzata Kisiel
  20. Zespół Śpiewaczy z Maćkówki - Kierownik: Maria Granda

Soliści-śpiewacy:

  1. Danuta Nieckarz ze Starego Dzikowa
  2. Zofia Sokół z Gniewczyny Trynieckiej
  3. Józef Kędziora z Gorliczyny
  4. Joanna Broda z Krzeczowic
  5. Kazimierz Rzemyk z Ujeznej

Organizatorzy: Centrum Kultury w Zarzeczu, Centrum Kulturalne w Przemyślu.

CK Przemyśl