"Pokój mojego dzieciństwa. Hommage dla Marii Stangret" - spektakl
"Pokój mojego dzieciństwa. Hommage dla Marii Stangret" - spektakl Latającego Teatru Kantorowi ponownie w Rzeszowie.
O spektaklu:
"Pokój mojego dzieciństwa" to poetycka podróż w głąb pamięci i wyobraźni, hołd złożony Marii Stangret - wybitnej artystce, aktorce Cricotu 2 i towarzyszce życia Tadeusza Kantora. Passini wraz z zespołem Latającego Tartaru Kantorowi podejmują próbę rozmowy z przeszłością, tworząc przestrzeń spotkania pomiędzy tym, co minione, a tym, co wciąż żywe w sztuce.
"Spotkaliśmy się cztery lata temu w Wielopolu Skrzyńskim, w roku szalejącej zarazy, ale i w roku cichego odejścia największej aktorki i najbliższej towarzyszki Tadeusza Kantora. [...] To próba powrotu do domu, którego już nie ma" - mówią twórcy spektaklu.
Spektakl, zbudowany z obrazów, wspomnień i cytatów, jest refleksją nad losem człowieka balansującego na granicy - pomiędzy historią a teraźniejszością, pamięcią a zapomnieniem, sztuką a życiem.
- reżyseria Paweł Passini
- Występują:
- Monika Adamiec,
- Karina Góra,
- Monika Nitkiewicz-Mitrut,
- Grażyna Tabor,
- Barbara Wójcik-Wiktorowicz,
- Marek Kościółek,
- Marcin Woszczewski.
- Muzykę skomponowali:
- Paweł Passini,
- Julian Maziarz,
- Za światła i multimedia odpowiadają:
- Marcin Nawrocki,
- Robert Lisiewicz.
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 17 748 38 93.
Wydarzenie jest częścią obchodów 110. rocznicy urodzin Tadeusza Kantora, realizowanych w ramach projektu Rzeszów Na Szlaku Sztuk 2025.
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów