"Wakacje z Muzeum Dobranocek 2024"
Muzeum Dobranocek przygotowało cztery bloki tematyczne, którym towarzyszyć będą wybrani bohaterowie z dobranocek
2-17 lipca Dobranockowe podróże dookoła świata"
Jaki jest Wasz pomysł na udane wakacje? My uwielbiamy dobrą zabawę i chcemy przeżywać fascynujące przygody razem z dobranockowymi podróżnikami. Podążymy śladami łatwowiernego Koziołka, poszukującego Pacanowa, który na drodze do celu napotykał liczne trudności. Z Bolkiem i Lolkiem odwiedzimy nawet najdalsze, egzotyczne zakątki świata. Z kolei z Pampalinim, którego hobby były podróże i fotografowanie afrykańskich zwierząt wybierzemy się na safari. Stąd zabawy, które będą dotyczyły egzotycznej fauny (pojawią się żyrafy, lwy i słonie). Wspólnej wyprawie dookoła świata towarzyszyć będzie także odkrywanie ciekawych, wartych poznania miejsc oraz zadania do główkowania: zagadki, quizy i kalambury.
Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie krótkiej historii obrazkowej z nowymi przygodami wybranego bajkowego podróżnika.
18-31 lipca "Czy Wy wiecie jak się leci w rakiecie?"
Znacie Misia Coralgola? Ten sympatyczny niedźwiadek „co zawsze śpiewać chciał” został zdobywcą kosmosu. Razem z przyjaciółmi rozważnym Krukiem i lekkomyślnym Szczurkiem wybrali się w niesamowitą podróż okołoziemską. Odwiedzili wyjątkowe miejsca: m.in. Planetę Bajek i Planetę Bąbelkową. Natomiast z Reksiem przeżyjemy nieziemskie spotkanie z UFO, a Myszka Miki zabierze dzieci na galaktyczną misję.
Zajęcia będą świetną okazją do poznawania ciał niebieskich, wielkich galaktyk i naszego układu słonecznego. Uczestnicy zajęć wezmą także udział w zabawach wielozmysłowych i poznawaniu świata poprzez różnorodne konkurencje. W zajęciach zostaną wykorzystane: pomoce polisensoryczne, tyflograficzne odwzorowania eksponatów oraz wydawnictwa w brajlu z dotykowymi ilustracjami oraz projektor gwieździstego nieba. Dopełnieniem zajęć będzie wykonanie pracy plastycznej z ruchomymi obrazkami.
1-14 sierpnia "Rejsy po morzach i oceanach"
Przedstawimy postać ciekawego świata kapitana Klipera, pływającego na statku „Hermes” i przeżywającego przygody podczas licznych żeglug na morzu. W nieznane wypłyniemy także z pingwinem Pik-Pokiem oraz Piotrusiem, właścicielem magicznego ołówka. Rejsom po morzach i oceanach będzie towarzyszyć rozmowa o wakacyjnym relaksie, kąpielach w morzu, zabawach na piaszczystej plaży oraz poszukiwania zaginionego skarbu. Dodatkowo na zajęciach opowiemy o kolejnych etapach tworzenia filmu oraz odkryjemy tajemnice podwodnego świata. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy warsztatów wykonają własne, nietypowe postaci z morskich głębin.
16-30 sierpnia - "Doliny, dróżki, wizyta u Sferfów i wróżki"
Uczestnicy zajęć odwiedzą pewną dolinę, gdzieś w Finlandii, by bliżej poznać mieszkające tam Muminki. Z Pyzą powędrują po Polsce, by zwiedzić najpiękniejsze jej zakątki oraz poznać tradycje i obyczaje odwiedzanych stron. Sprawdzą także kto mieszka w wiosce Smerfów – poznają bohaterów bajki, ich charaktery, a także wyróżniające je cechy wyglądu. Odrobinę magii zapewni Lakonia, leśna wróżka, która zaproponuje zabawy i zadania stymulujące zmysły i pobudzające bodźce węchowe, wzrokowe, słuchowe oraz dotykowe. Sprawdzi także, czy dzieci potrafią latać na miotle. Na zakończenie warsztatów Smerf Malarz zaproponuje wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wakacyjne kadry.
Zapisy:
Zajecia dla osób indywidualnych co środę o godz. 11:00
rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
Zajęcia dla grup
wtorek – piątek (z wyłączeniem środy) w godzinach 9:30 – 15:00
rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
Bilety wstępu: 12 zł, 6 zł ulgowy
opłata za usługę przewodnika muzealnego – 30 zł
Warsztaty twórcze odbywające się w Muzeum: 10 zł/os.