Koncert Zespołu Portal Blues w WDK!
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert Portal Blues - finałowe wydarzenie muzycznej podróży, jaką był tegoroczny Festiwal Polskiej Twórczości "Ziemia Dzieciństwa". W sobotni wieczór o godz. 22.00 zabrzmią niezapomniane evergreeny ze złotej ery rhythm blues’a.
To będzie prawdziwie muzyczna sobota w WDK i okazja, by posłuchać świetnej muzyki na żywo. Portal Blues, który zagra wieczorny koncert to sekstet znakomitych muzyków wykonujących od ponad 20 lat standardy bluesowe, evergreeny ze złotej ery rhythm blues’a.
Muzycy tworzący zespół od blisko trzech dekad występują z powodzeniem na najbardziej prestiżowych festiwalach i imprezach kulturalnych oraz eventowych. W swoim dorobu artystycznym mają współpracę z takimi artystami jak:
- Piotr Nowak Band,
- Piotr Nalepa,
- Ania Rusowicz,
- Piotr Cugowski,
- Leszek Cichoński,
- Józej Skrzek,
- Michał Jurkiewicz,
- Marek Surzyn,
- Zbyszek Jakubek,
- Sławek Wierzcholski,
- Kłusem z Blusem
- , Daryl Strodes,
- Vanesa Harbek.
Skład zespołu tworzą:
- Sebastian Stachurski – gitara, wokal,
- Maciej Łosiewicz – instrumenty klawiszowe,
- Wojciech Kwieciński – gitara basowa,
- Robert Winczowski – perkusja,
- Julia Honkisz i Katarzyna Kłusek – wokal.
Wstęp na koncert jest wolny! Co więcej, tego dnia w WDK organizowana jest również Noc Muzeów, więc można skorzystać także z innych atrakcji.
Koncert Portal Blues jest ostatnim wydarzeniem, jakie towarzyszy tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”, który nawiązuje do twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Sama nazwa festiwalu jest parafrazą tytułu jednej z ich wielu kultowych piosenek pt. „Rzeka dzieciństwa”. W ramach festiwalu wcześniej odbyły się warsztaty wokalno-instrumentalne i konkurs. W tym roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował warsztaty we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i Domem Kultury w Przecławiu.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Jest ono realizowane jest w ramach zadania pn. Festiwal Polskiej Twórczości "Ziemia Dzieciństwa". Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.