Premiera spektaklu „Słowik” Studia Aktorskiego Teatralne Śmieszki
Rzeszowski Dom Kultury filia Biała oraz Studio Aktorskie "Teatralne Śmieszki" zapraszają na spektakl „Słowik” na podstawie baśni H.Ch. Andersena. Wydarzenie odbędzie się w środę 3 czerwca 2026 roku o godzinie 18:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała przy ul. kard. Karola Wojtyły 164.
Młodzi aktorzy postanowili opowiedzieć baśń o niezwykłym słowiku. Historia ta wydarzyła się bardzo dawno temu w dalekich Chinach, kiedy jeszcze panował tam Cesarz. Czy wiecie, że niezwykłe historie można przedstawić nawet w dziecięcym pokoju? Jeśli tylko ma się wyobraźnię i widzów chętnych do oglądania. Wtedy zwykły wieszak może stać się drzewem, krzesło - tronem, a chusta - piękną suknią.
Występują: Róża Hawryluk, Nadia Krawczyk, Marcin Kyc, Mela Niedziałkowska, Ala Ożóg, Sandra Słowik, Sara Szymkowicz.
Prowadzenie grupy teatralnej i scenariusz: Aldona Szczygieł-Kaszuba.