Somethingski Trio z cyklu Etno-Wiosna Podkarpacki Informator Kulturalny - PIK

Przejdź do treści

Somethingski Trio z cyklu Etno-Wiosna

23.04.2022, godz. 18:00
Rzeszów, ul. Okrzei 7, Wojewódzki Dom Kultury, sala widowiskowa

Somethingski Trio - to pierwszy z trzech koncertów z cyklu Etno-Wiosna organizowanych po raz drugi przez WDK w Rzeszowie.

Somethingski

Jest to solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów wielu miejscach w Europie i na świecie.

W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną Things, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka z tej płyty o tytule „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów.

Płyta to dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70 polskiej muzyki rozrywkowej. Nikodem choć sam o sobie mówi, że jest głównie perkusistą, to ten album pokazuje wszechstronność, talent i wielką miłość do muzyki i świata. To świat jest jego największą muzą od lat, a zebrane przez lata doświadczenia i wspomnienia pozwalają mu stale tworzyć.

Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusję, kontrabas, skrzypce i kilka innych instrumentów. Repertuar to głównie piosenki autorskie, ale też nie zabraknie coverów Boba Dylana czy Czerwonych Gitar.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie WDK.