Spotkanie „Sewilla – miasto Kolumba i Herkulesa” PIK | Podkarpacki Informator Kulturalny – Wydarzenia i Kultura

Przejdź do treści

Spotkanie „Sewilla – miasto Kolumba i Herkulesa”

10.06.2026, godz. 17.00
Rzeszów, Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza spotkanie dla dorosłych "Sewilla – miasto Kolumba i Herkulesa", które odbędzie się 10 czerwca 2026 r., o godz. 17.00 w Filii nr 3, przy ul. Krzyżanowskiego 6. Wstęp wolny.

Rekomendacje Organizatora: Czy wiecie, że według legendy Sewilla została założona przez samego Herkulesa, a setki lat później to właśnie stąd wyruszył w swoją historyczną wyprawę Krzysztof Kolumb? Podczas spotkania zabierzemy Was do stolicy Andaluzji – miasta, które jest bramą do Nowego Świata i kolebką hiszpańskiej duszy.

Spotkanie zorganizowane w ramach działań upowszechniających projekt Erasmus+, Biblioteka – dostępność, działanie, rozwój. „Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.