Wygraj Sukces - kwalifikacje w Tarnobrzegu
Blisko 700 wokalistów w 15 ośrodkach w całej Polsce walczy o wejście do finału 29. Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". Trwają kwalifikacje regionalne tegorocznej edycji. W najbliższą sobotę odbędą się w Tarnobrzegu.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1263 uczestników. Konkurs realizowany jest w trzech etapach, za nami pierwszy z nich – kwalifikacje wstępne on-line. Poziom przygotowania prezentacji w tym roku był niezwykle wysoki, komisja artystyczna do II etapu konkursu zakwalifikowała 683 osoby.
Kwalifikacje regionalne odbywają się w 14 zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury, z którymi TDK współpracuje od wielu lat w:
- Bielawie,
- Puławach,
- Krakowie,
- Warszawie,
- Przeworsku,
- Jaworznie,
- Radymnie,
- Pabianicach,
- Słubicach,
- Zielonej Górze,
- Poznaniu,
- Kozienicach,
- Piastowie,
- Staszowie.
Tarnobrzeski Domu Kultury także jest organizatorem kwalifikacji. 25 maja na tarnobrzeskiej scenie zaprezentuje się ponad 50 uczestników w wieku 7-19 lat. Najlepsi wokaliści zostaną zaproszeni do finału, w którym powalczą o nagrody i wyróżnienia.
Kwalifikacje odbędą się w najbliższą sobotę 25 maja 2024 r., o godz. 10.00, sala widowiskowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.
Fundatorem głównej nagrody jest Miasto Tarnobrzeg, patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega. Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Organizatorami konkursu są: Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro-Media.