"Kolorami kobiecej duszy..." - wystawa malarstwa
Odkryj "Kolory kobiecej duszy" - Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Magdaleny Podwysockiej w ramach akcji "Wystaw się w RDK"!
Zawodowo Magdalena jest związana z grafiką komputerową, jednak brakowało artystce bardziej bezpośredniej formy wyrazu, gdzie kontakt z materiałem jest "żywy", a efekt końcowy nie do końca sformułowany. Malowanie na płótnie za pomocą akryli okazało się idealnym rozwiązaniem.
Kilka słów od artystki:
Często bohaterami moich obrazów są kobiety. Staram się pokazać ich moc nie poprzez silę fizyczną, ale bogaty pejzaż emocji, wewnętrzny blask, spojrzenie. Obrazy są nasycone wieloma barwami, ornamentami. Bardzo ważną rolę w moim malarstwie stanowi kolor i to, jak można za jego pomocą wpływać na kompozycję, przekaz oraz sprawiać, by niektóre elementy obrazu stanowiły tło, a inne pozostały na pierwszym planie.
Wystawa "Kolorami kobiecej duszy..." Magdaleny Podwysockiej to zaproszenie do kameralnej, lecz pełnej napięć oraz kontrastów podróży w głąb kobiecej złożoności i różnorodności.
Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 24 maja 2026 roku w godzinach 15:00-18:00 w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Przybyszówka.
Dostępność:
- Wejście do budynku bez barier,
- Winda umożliwiająca wjazd na 1. oraz 2. piętro,
- Dostępne toalety oraz wydzielone miejsce parkingowe,
- Możliwość zgłoszenia szczególnych potrzeb przed wydarzeniem.