Spotkanie ONLINE z Grażyną Jagielską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie ONLINE „Kobiecy Punkt Widzenia" z Grażyną Jagielską – pisarką, dziennikarką i tłumaczką.
Spotkanie odbędzie się 10 grudnia 2020 r. o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting, poprowadzi je Iwona Piętak Link do rejestracji na spotkanie.
Aby się zarejestrować, wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko. Podczas spotkania będzie możliwość dyskusji na żywo na czacie. Wstęp wolny.
Grażyna Jagielska - urodzona w 1962. Wykształcenie odebrane w Poznaniu, Chicago i Warszawie. W 1986 ukończyła wydział dziennikarstwa i nauk politycznych na UW. Drugi kierunek - Indologia na Wydziale Orientalistyki, nieukończony z powodu narodzin pierwszego syna - Piotra. Pracowała jako pilot wycieczek, sekretarka, tłumacz w Banku Światowym. Od 1993 roku tłumaczka literatury angielskiej: książki Ballarda, Fay Weldon, Trollope. Pierwsza powieść Korespondent jest owocem podróży dziennikarskich z lat 94-96 do Kaszmiru, Sri Lanki i Afganistanu. Późniejsze teksty mają charakter biograficzny: między innymi Miłość z Kamienia i Ona wraca na dobre. Ma dwóch synów, od trzydziestu pięciu lat jest żoną Wojciecha Jagielskiego. Obecnie mieszka na mazurskiej wsi.
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących w Funduszu Promocji Kultury.