X jubileuszowa edycja Europejskiego Stadionu Kultury 28–30 sierpnia – poleca PIK

28-30.08.2020
Rzeszów, ul. Podpromie 10, Hala Podpromie - koncert główny

Jubileuszowa edycja ESK potrwa od 28 do 30 sierpnia. W programie znajdą  się m.in.: pokazy filmowe, wystawy, parady uliczne, warsztaty, atrakcje dla dzieci i całych rodzin i wiele innych. Nie zabraknie również atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Punktem kulminacyjnym będzie Koncert Główny.

X jubileuszowa edycja Europejskiego Stadionu Kultury w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną odbędzie się w tym roku w nieco innej formule. 

Program
Piątek 28 sierpnia

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers –  plac pod Mostem Zamkowym

  • 10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)
  • 10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29
  • 10:00 – 18:00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13
  • 9:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 9:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 11:00 – warsztaty ilustratorskie – prowadzenie Bogna Sroka-Mucha – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 11:00 – 12:00 – warsztaty animacji poklatkowej – prowadzenie Katarzyna Agopsowicz – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 12:00 – 16:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
  • 14:00 – 00:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
  • 16:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wieszanie prac, ul. Matejki 10
  • 16:00 – 17:00 – Brave Kids – finał projektu –  klub festiwalowy, Bulwary
  • 16:00 – 18:00 – A3Teatr – warsztaty lampionów, które zostaną wykorzystane do parady „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – klub festiwalowy, Bulwary
  • 17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 20:00 – 23:00 – Koncert Główny – Hala Podpromie, ul. Podpromie 10

Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego oraz Zespołem Mistrzów

  • Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia)
  • Sorry Boys i Nino Katamadze (Gruzja)
  • Miuosh i GO A (Ukraina)
  • Nosowska i PVNCH (Ukraina)

23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary

Sobota 29 sierpnia

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

  • 10:00 – 18:00 – Pandomia – wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)
  • 10:00 – 18:00 – Dyplomy 2020 – wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego  w Rzeszowie – Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29
  • 10:00 – 18:00 – wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – (foyer) Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 12:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy), Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
  • 12:00 – 15:30 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – montaż prac, ul. Matejki 10
  • 12:00 – 00:30 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
  • 13:00 – 14:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada), ul. 3 Maja 9
  • 13:00 – 18:00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci realizowane przez Rzeszowski Dom Kultury: kulkowy labirynt z materiałów recyklingowych,  pachnące lawendowe woreczki, szkło na wesoło, nietuzinkowa skała – klub festiwalowy, Bulwary
  • 14:00 – 16:00 – warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy) – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
  • 15:00 – 16:00 – Mały Teatr Sensoryczny – projekt dla dzieci od 3 roku życia łączący w sobie elementy integracji sensorycznej, teatru oraz muzyki na żywo – klub festiwalowy, Bulwary
  • 15:00 – 19:00 – warsztaty Etno-grafika – poznanie technik graficznych takich jak: linoryt, druk płaski z blachy offsetowej i przedruk (obowiązują zapisy)
  • 15:00 – 19:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary
  • 15:00 – 19:00 Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
  • 16:00 – 17:00 – parada teatralna “Zmysły” A3Teatr  – Rynek, ul. 3 Maja
  • 16:00 – 17:00 – wernisaż wystawy prac Galerii Bezdomnej w Nierzeczywistej (wystawa potrwa do 12 września), ul. Matejki 10
  • 16:00 – 20:00 – ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne – działania z udziałem edukatorów BWA w Krośnie – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni
  • 17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 19:00 – 22:30 – Koncert  Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki – klub festiwalowy, Bulwary
  • 19:00 – 22:00 – Art Celebration: Zły – soundtruck do książki – Aga Zaryan, Robert Cichy, kapela z Targówka, raper Proceente, AC Band Michał Szkil – fortepian, Jakub Kozłowski – kontrabas, gitara basowa, Patryk Dobosz – perkusja, Tomasz Nowak – trąbka, Zbigniew Jakubek – syntezatory, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – sample, głos; prowadzenie: Marcel Woźniak  – Sala Polska Hotelu Bristol, Rynek 20
  • 19:00 – 20:00 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15
  • 20:00 – 21:00 – ART on the border – podwórko muzyczno-artystyczne  – koncert zespołu The Freeborn Brothers – podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni
  • 20:00 – 21:00 – Na Styku – zderzenie instrumentów dawnych z najnowszą technologią muzyczną – instalacja Fundacji Precyzja  – BWA, ul. Sobieskiego 18
  • 20:30 – 21:30 – „Mały Książę” – opowieść malowana piaskiem – widowisko multimedialne – Rzeszowski Inkubator Kultury, ul Jagiellońska 24
  • 23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary
Niedziela 30 sierpnia

Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkillers – plac pod Mostem Zamkowym

  • 10:00 – 18:00 – Wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa  – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek,  ul. Mickiewicza 13
  • 12:00 – 21:00 – Bitwa o Wschód vol. 4 – warsztaty oraz bitwy break dance – Przystań na Lato, ul. Szopena 35A
  • 10:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wystawa prac (wystawa potrwa do 13 września), ul. Matejki 10
  • 11:00 – 17:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada)
  • 12:00 – 20:00 – Na Styku – instalacja audiowizualna – koncert  – BWA, ul. Sobieskiego 18
  • 12:00 – 22:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
  • 12:00 – 13:00 – Dróżki i ścieżki muzycznej wycieczki – koncert edukacyjny dla dzieci –  Mobilna Filharmonia –  klub festiwalowy, Bulwary
  • 14:00 – 17:00 – Etno Inspiracje – warsztaty dla dzieci „Zrób swój instrument”, warsztaty bębniarskie, „Ogród dźwięków”, warsztaty tworzenia lalek motanek – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary
  • 14:00 – 18:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary
  • 14:00 – 18:00 – Just Art & Chill Out – Sweet Dreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
  • 16:30 – 17:30 – “Alicja w Krainie Czarów” – premiera spektaklu dla dzieci wg adaptacji Gabriela Gietzky`ego  – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 (obowiązują bezpłatne zaproszenia)
  • 16:30 – 17:30 – KRAKSA – spektakl Teatru O.de.la – I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15
  • 17:00 – 18:45 – projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
  • 18:00 – 19:00 – koncert edukacyjny / interaktywny dla dzieci – Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary
  • 20:00 – 21:00 – parada teatralna „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” – A3Teatr, przejście z klubu festiwalowego na Al. Lubomirskich
  • 21:00 – 22:30 – koncert zespołu DYM oraz Czarny Bez wraz z mappingiem autorstwa Dariusza Makaruka, parking Hali Podpromie

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie organizatora.